Niebezpieczne efekty zakochania

Najlepsze portale randkowe oferują nam bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Każda randka online jest anonimowa i pod naszą pełną kontrolą.

Niestety, stan zakochania w drugiej osobie, zwłaszcza okres zauroczenia, sprawia że w głowie mamy mętlik i czasami samodzielnie niszczymy mechanizmy bezpieczeństwa, jakie serwis randkowy dla nas przygotował.

Idealizowanie drugiej osoby

Głównym efektem stanu zakochania jest totalne idealizowanie drugiej osoby. Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, ale nasza wybranka czy nasz ukochany to osoby z innej planety, które nie mają żadnych wad. Wszystko co mówią i robią jest idealne.

Zawsze mają jak najlepsze intencje, nie popełniają błędów i to w ogóle cud nad cudami, że ktoś taki się narodził. Nawet jeśli nie wszystko nam się podoba, to zapominamy że takie elementy istnieją, ponieważ skupiamy się na samych pozytywach.

Czasami są to nic nie znaczące drobiazgi, ale ale my jesteśmy tak zauroczeni, że wyolbrzymiamy je do rangi wielkich rzeczy. Dla nas jest to cały wszechświat.

Takie zachowanie sprawia, że jesteśmy bardzo podatni na sugestie i zupełnie tracimy głowę. Dopiero po dłuższym czasie otwierają nam się oczy na rzeczywistość. Związek widziany przez różowe okulary rozpada się, a my pozostajemy ze swoim cierpieniem w ukryciu.

Dodaj komentarz