Zapraszamy na wizytę w centrum okulistycznym

Kiedy ostatni raz byłeś na kontrolnej wizycie u lekarza okulisty? Jak dbasz o oczy, aby jak najdłużej cieszyć się ich doskonałą kondycją? Czy byleś kiedyś na bezpłatnym badaniu wzroku, jakie oferują często centra okulistyczne? Te i inne pytania powinieneś sobie zadać, aby dowiedzieć się czy odpowiednio dbasz o swój wzrok. Jeżeli odpowiedzi na te pytania nie są właściwie, już wiesz co powinieneś zrobić. Zapisać się na pierwszą wolną wizytę w centrum okulistycznym, na kontrolne badanie wzroku.

Podstępna zaćma Warszawa

Dlaczego zaćma Warszawa jest podstępna? Czy Ciebie też może dotyczyć ta choroba oczu? Jeżeli jesteś młodym człowiekiem, ta choroba Cię nie dotyczy, co nie znaczy że powinieneś wybrać się do lekarza okulisty. Zaćma Warszawa to choroba osób starszych. Rozwija się zwykle po 50 roku życia, zwana jest również kataraktą czy zaćmą starczą. Bardzo rzadko zaćma występuje pod inną postacią i w młodym wieku. Dlatego do pewnego wieku, nie dotyczy Cię zaćma Warszawa, choć brak możliwości zachorowania nie zwalnia cię z kontrolnych wizyt u okulisty.

Jeżeli należysz do grona osób po 50 roku życia, możesz być w grupie ryzyka i każde niepokojące objawy powinny przekonać Cię do szybkiej wizyty u lekarza specjalisty. Zaćma jest chorobą w pełni uleczalną, pod warunkiem wczesnego wykrycia, braku przeciwwskazań do operacji oraz nie występowaniu innych objawów i chorób, które mogłyby mieć związek z naszym wzrokiem.

Na czym polega leczenie siatkówki?

Najczęstszą chorobą siatkówki jest tak zwana żółta plama, która nie jest zauważalna gołym okiem i rzadko daje silne znaki chorobowe. Zanim zauważymy jakiekolwiek zmiany w oku, minie długi czas, dlatego lepiej „dmuchać na zimne” i częściej badać się u okulisty.

Choroba siatkówki jak już wspomnieliśmy może rozpocząć się zupełnie niezauważona. Dotyczy jednego oka, przez co jeszcze bardziej uśpiona jest nasza czujność. Widząc bardzo dobrze na jedno oko, możemy nie zauważyć jakichkolwiek dolegliwości w oku chorym, a leczenie siatkówki może wydać nam się bezpodstawne.

Aby samodzielnie wykryć jakiekolwiek niepokojące objawy, można wykonywać tak zwaną samokontrolę widzenia, która polega na zakrywaniu jednego oka i oglądaniu poszczególnych przedmiotów tylko jednym okiem. Takie badanie może ustrzec nas przed poważniejszą chorobą, choć najlepiej udać się do lekarza specjalisty, który wykona komplet badań, wykluczających wszystkie wady wzorku oraz choroby oczu.

Dodaj komentarz