Kiedy możemy wrócić do randek po stracie ukochanej osoby?

Strata bliskiej osoby spowodowana najróżniejszymi zdarzeniami losowymi to bardzo poważny cios dla każdego. Rana jest tym cięższa, im dłużej trwało nasze wspólne życie. Nie jest łatwo sobie z tym poradzić, ale wszyscy wiemy, że portal randkowy i inne sposoby poszukiwania miłości to coś, do czego w krótszej bądź dłuższej perspektywie czasu warto dążyć.

Niedobrze jest żyć samotnie i warto szukać nowej miłości. Pozostaje jednak pytanie, czy jesteśmy już na to gotowi i czy mamy realne szanse na miłość? Jak poznać czy nie jest za wcześnie?

O przeszłości nie zapomnimy

Warto jest uświadomić sobie na starcie, że nasza przeszłość będzie z nami zawsze i nie da się zapomnieć o tym, co było kiedyś. To tak nie działa. Randki internetowe zawsze będą w jakiś sposób zabarwione dawnymi związkami, co w niewielkim stopniu prawdziwe jest dla wszystkich poprzednich związków.

Czy w związku z tym musimy szukać kopii utraconej osoby? Tego robić nam nie wolno!

Gotowi na nowy związek będziemy w chwili, kiedy nowo poznane osoby będziemy traktować jako osobne podmioty, nowych i niezależnych ludzi, a nie jako kolejną wersję utraconej miłości. To jest właśnie moment przełomowy, na który czekamy.

Na początku wszystko przypomina nam utraconą osobę, ale z czasem jesteśmy w stanie nie odnosić się do niej na każdym kroku i pomału wkraczać w nowy rozdział swojego życia.

Dodaj komentarz