Empatia w związku

Budowanie związków jest trudne i jeśli ktoś twierdzi inaczej, najczęściej ma na myśli przede wszystkim związki oparte tylko o aspekt fizyczny. Związki, które nie są zbyt wiele warte i zazwyczaj nie są też trwałe.

Podstawowym narzędziem do budowania wartościowego związku, w którym będziemy chcieli trwać przez całe życie, jest empatia.

Empatia w kontekście związku

Czym właściwie jest empatia w kontekście związku? Jest to chęć i zdolność do stawiania się w pozycji partnera. Jest to o wiele prostsze, niż w kontaktach z innymi ludźmi.

Wiemy bowiem, co siedzi w duszy naszej drugiej połówki, a sposób bycia czy codzienne zachowania współpracowników bądź sąsiadów jest dla nas tylko zagadką. Taka nić porozumienia nie formuje się oczywiście od razu.

Portal randkowy jest pełen zupełnie nam obcych ludzi, a i randki internetowe odbywają się na początku właśnie z nieznajomymi.

Nasza zdolność do prawdziwej empatii będzie narastała z czasem, czyli pojawiać będzie się tym mocniej, im bardziej nam będzie potrzebna. Trzeba jednak uważać.

Empatia pozwala odnaleźć też najbardziej wrażliwe punkty partnera czy partnerki, przez co nikt nie potrafi tak celnie zranić, jak najbliższa osoba. Jest to potężna władza, której wykorzystanie chociażby raz, może być krokiem do zakończenia związku.

Dodaj komentarz