Co przeszkadza podczas rozmowy?

Zwłaszcza na portalu randkowym podstawą znajomości jest zawsze rozmowa. Na klasycznych randkach wcale nie jest inaczej, chociaż oczywiście trochę w inny sposób rozkładają się akcenty i nietrudno jest to zauważyć.

Należy pamiętać, że monolog to nie rozmowa i chociaż konieczne jest prowadzenie dialogu w sposób naturalny i wygodny dla siebie, trzeba się też pilnować. Bardzo łatwo jest bowiem wysyłać sygnały, które sprawią, że drugiej osobie będzie się niewygodnie z nami rozmawiać, a to prowadzi do porażki całej randki.

Tego nie rób w czasie rozmowy

Niezależnie od tego, czy to randka internetowa, czy inne spotkanie towarzyskie, rozmówcy nie należy przerywać. Przerywanie jest bardzo niekulturalne, nawet jeśli mamy coś wyjątkowo ważnego, co trzeba powiedzieć w danym momencie. Warto poczekać na swoją kolej.

Częste zmienianie tematów, zwłaszcza jeśli temat był dla naszej partnerki czy partnera ważny, to zaburzenie w rozmowie i sygnał, że nie interesuje nas to, co mówi druga osoba. Unikajmy takiego zachowania.

Czasami zniecierpliwienie i znudzenie może wykrzykiwać nasz język ciała. Wiercenie się, kręcenie czy błądzenie wzrokiem to wszystko oznaki, że rozmowa nas nudzi i ogólnie wolelibyśmy być w zupełnie innym miejscu. Może to być zupełny przypadek lub niezamierzone działanie, ale i tak będzie ono odebrane w sposób negatywny.

Dodaj komentarz