Granice usprawiedliwiania

Mało która osoba może pochwalić się życiem idealnym, które od pierwszych dni na tym świecie było stateczne, poukładane i wolne od poważnych stresów. Każdy z nas ma w sobie jakiś bagaż doświadczeń i na szczęście tylko niewielki odsetek to osoby z trudnych rodzin lub naznaczonych innymi ciężkimi tragediami.

Na portalu randkowym i w już istniejących związkach staramy się być wyrozumiali wobec osób, które miały tego typu doświadczenia lub w przeszłości tworzyły bardzo toksyczne związki. Zbyt daleko idąca wyrozumiałość to jednak błąd i ranienie siebie nawzajem.

Wszyscy jesteśmy ludźmi, ale…

Randki internetowe zazwyczaj są bardzo przyjemne i proste. Życie komplikuje się wraz z pogłębianiem się zaangażowania i wchodzenia w poważny związek. Wtedy też pojawiają się pierwsze spory i kłótnie, różnice zdań i inne starcia. To normalne zachowania pomiędzy partnerami.

W wielu przypadkach jednak takie konflikty przybierają formy patologiczne i opierają się o strumień awantur. Zdarza się, że potem słyszymy o złych wzorcach z domu lub o niepewności wywołanej doświadczeniami ze złych związków.

Można i trzeba wybaczać, ale jeśli taki schemat będzie się powtarzał lub wręcz będzie narastał, musimy rozumieć, że jest on częścią osobowości drugiego człowieka, którego nie zmienimy. Uwolnienie się od tego czy zmiana partnera może być niemożliwa, dlatego czasami trzeba odejść.

Dodaj komentarz